StartZ życia SCMPierwsze lądowanie

Akredytacja 

certyfikat eurorenoma

Narodowy Program Promocji Polska Przedsiębiorczość

dyplom za zasługi dla rozwoju gospodarczego Rzeczpospolitej Polskiej 

 

Szukaj na stronie

Gabinet Odnowy Biologicznej

Szkoła Rodzenia

Leczenie Otyłości

 

 

Pierwsze lądowanie

Drodzy Pacjenci,

Pragniemy się podzielić z Wami bardzo ważną informacją.

W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) po raz pierwszy na lądowisku Specjalistycznego Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

pierwsze lądowanie

Lądowisko zostało oddane do użytku w październiku. Od tej chwili jesteśmy gotowi zarówno do przyjęcia pacjentów, którzy zostaną przetransportowani do nas śmigłowcem (np. na Oddziały: Chirurgii Plastycznej, Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Neurochirurgiczny, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej czy Okulistyczny), jak również w razie potrzeby natychmiastowo możemy przekazać pacjenta do innych placówek wysokospecjalistycznych czy klinik w całej Polsce, które posiadają Oddziały nie znajdujące się w strukturze naszej placówki.

I właśnie w piątek chory dzięki szybkiej reakcji naszych lekarzy oraz wykorzystaniu drogi powietrznej, błyskawicznie trafił pod opiekę ośrodka o wyższym poziomie referencyjności, a lądowisko doskonale spełniło swoją rolę w praktyce.

Wszystko przebiegło zgodnie z obowiązującymi procedurami i bez żadnych usterek. Dzięki wyposażeniu lądowiska w nowoczesną instalację nawigacyjną i oświetleniową helikopter bez problemów mógł wylądować w nocy. Brak problemów podczas startu oraz lądowania potwierdza wzorowe przygotowanie inwestycji.

Wszystkim i każdemu z osobna, którzy brali udział w całym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla służb technicznych, lekarza dyżurnego SOR i lekarza Oddziału Chirurgii Naczyniowej oraz pozostałych pracowników, w tym ratowników medycznych i pielęgniarek biorących udział w prowadzonej akcji. Dziękujemy przede wszystkim za gotowość, zaangażowanie i pełną mobilizację. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji mogliśmy pomóc w ratowaniu życia i zdrowia pacjenta.

 

Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A.
ul. Jana Pawła II 2,
57-320 Polanica Zdrój
NIP: 883-178-85-49 REGON: 020493961
KRS: 0000438391, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy wpłacony w całości: 36 800 000,00 PLN
Numer konta bankowego: 65 1090 2327 0000 0001 0685 0351

Ministertwo  Zdrowia  bip Zamówienia Publiczne Polanica-Zdrój Projekty Unijne
 NFZ Biuletyn Informacji Publicznej Zamówienia Publiczne

Polanica-Zdrój

Fundusze Europejskie